Diyalog İslam'ı Hristiyanlaştırmak için değil, Diğer Mezhepleri KATOLİKLEŞTİRMEK İÇİNDİR!


Benim yayınlamış olduğum bir çok yazı belki de sizleri çok etkiledi. Belki de hiç şaşırmadınız. Ama şimdi ki yazım da ise, İslam dünyasının pek üzerinde durmadığı bir konuyu ele alacağım. ''Dinler arası diyalog'' adı altında ''dinlerden'' öte Vatikan'ın diğer Hristiyan Mezheplerini nasıl Katolikleştirdiklerini anlatacağım.

Aslına bakarsanız ''Dinler Arası Diyalog'' kavramına karşı çıkanların hepsin de Papanın söylediği şu söz ortaktır. Papa der ki:

''İlk bin yılda Avrupa Hristiyanlaşacak ikinci bin yılda Afrika burasıda bitti üçüncü bin yılda Asya kıtası.''

Bu söz bir çok Müslüman için;

''Hristiyan Misyonerlerin Asya da ki amaçlarını özetler nitelikte olmuştur. Yani amaç budur. Ve ''Dinler Arası Diyalog'' İslam dini yerine Ilımlı İslamı yaratma çabasıdır.'' demektedirler.

Ancak bir çok Müslümanın unuttuğu en önemli şey Papanın '' üçüncü bin yılda Asya kıtası Hristiyanlaşacak'' derken, o sözün devamında şunu da söyler:

''İlk hedefiniz diğer Hristiyan topluluklardır. Yıllarca nefret ettirdiğimiz Protestanları elimizin altına almalıyız. Ortodoksları parçalamalı ve birbirine düşürmeliyiz. Ve sonra kendimize muhtaç ettirmeli... ASYA KATOLİK KİLİSESİNİNDİR! BİZ DE TANRIYA AİT...''

Evet, gerçek bu kadar açık ve net. Eğer Dinler Arası Diyalog'' tarihine bakarsanız anlarsınız ki Vatikan, diğer dinlerden önce Diğer Hristiyan Mezheplerle buluşmalar yapmış ve yeni Hristiyan topluluklar kurmuş, yada sapkın tarikatlara daha da güç vermiştir.

Hani diyalog İslam'ı Hristiyanlaştırmadır diye söylenenler var ya, ben onlardan daha da ileri gidiyorum. Diyalog Diğer mezhepleri Katolikleştirme harekatıdır. Hareketi değil, harekatı...

Ve bir Ortodoks olarak, bu harekata karşıyım. Yorumlarınız bekliyorum. Hem dindaşlarımdan hem de Müslümanlardan!

sponsorlu bağlantılar

Son yorumlar